Vzdelávacia akadémia pre tých, ktorí chcú využívať najnovšie technológie pre svoje poslanie.

 

9. 1. - 5. 6. 2025

I. AI a líderstvo: 9. 1. - 20. 2. 2025
II. AI a fundraising: 6. 3. - 17. 4. 2025
III. AI a marketing: 29. 4. - 5. 6. 2025

Online na Google Meet

v čase 10.00-12.00 hod.
(resp. 11.00 hod.)

Charakteristika

AI akadémia Slovenského centra fundraisingu je dlhodobý vzdelávací online formát, ktorí umožňuje lídrom/-rkám, fundraiserom/-kám a marketérom/-rkam neziskových, občianskych či kultúrnych organizácií získať najnovšie poznatky a zručnosti z práce s umelou inteligenciou. Prináša jedinečnú príležitosť ako nové možnosti AI preniesť do práce svojich organizácií a v prospech poslania, ktorým sa venujú.

AI akadémia je pre každú skupinu účastníkov unikátna, prispôsobuje sa ich potrebám a flexibilne reaguje na najnovšie zmeny v oblasti nových technológií a umelej inteligencie.

Témy

Tri moduly online AI akadémie:

Čo si účastníci akadémie odnesú

  • Prístup k najnovším poznatkom a trendom v oblasti umelej inteligencie a ako ich možno využiť v každodennej práci.
  • Osvojenie praktických nástrojov a najnovších vychytáviek na zlepšenie svojej výkonnosti a osobný rast.
  • Podporné materiály a praktické návody, záznamy a prepisy k neskoršiemu nahliadnutiu.
  • Členstvo v AI komunite, ktorá neustále komunikuje o novinkách a trendoch.

Ako to bude prebiehať

  • Štyri online stretnutia v rámci každého modulu na Zoom/Google Meet v dĺžke 60 až 120 minút. 
  • Pred prvým stretnutím vyplníte dotazník na zistenie úrovne zručností, ktorý pomôže nastaviť obsah na mieru účastníkom.
  • Počas online stretnutí budeme pracovať na zdieľanej nástenke Miro - odporúčame prehliadač Chrome.
  • Po úvodnom stretnutí a medzi stretnutiami dostanete výzvy, ich výstupy budeme spoločne zdieľať v pripravených šablónach na Google Disk a Slacku/Discord/Circle. Výzvy budú splniteľné do max. 30 minút. 
  • Jednotlivé výzvy nadväzujú na prax účastníkov tak, aby aj mimo online stretnutí dokázali využívať nanovo získané zručnosti pre svoju každodennú prácu. 
  • Po každom stretnutí dostanete krátky dotazník na spätnú väzbu.
  • Môžete absolvovať celú AI akadémiu s 3 tématickými modulmi, alebo si vybrať jeden či dva moduly podľa svojich preferencií.

Online komunita

  • Počas akadémie budujeme online komunitu vo vybranom chatovacom nástroji (Slack/Discord/Circle podľa dohody).
  • Chatovací nástroj na komunikáciu slúži ako zdieľaný priestor na diskusiu, otázky, skúsenosti, inšpirácie medzi všetkými účastníkmi počas celej akadémie nezávisle od stretnutí a úloh.
  • Na začiatku každého stretnutia si urobíme krátky prehľad výziev a ukážeme si novinky v oblasti umelej inteligencie, potom prejdeme k téme stretnutia.
  • Chatovací nástroj je významným prvkom na budovanie komunity a udržiavanie vnútornej motivácie počas štúdia.
  • Na Google Disku bude postupne rásť databáza zdrojov, šablón a ďalších materiálov na použitie v praxi. Prístup k priečinku budete mať aj po skončení akadémie.
  • Z každého stretnutia bude k dispozícii záznam a textový prepis, ktoré budú uložené v zdieľanom priečinku na Google Disku.

Lektorka

Mgr. Kateřina Švidrnochová

Kateřina je konzultantka, lektorka a pedagogička s viac ako 15-ročnými skúsenosťami v oblasti vzdelávania zameraného na digitálne zručnosti a nové technológie. Vďaka svojim rozsiahlym skúsenostiam a komplexnému pohľadu pomáha organizáciám efektívne využívať moderné nástroje a generatívnu umelú inteligenciu pre efektívnejšiu prácu a inovatívne prístupy ku každodenným úlohám.

V súčasnosti koordinuje medzifakultný kurz CORE AI Revolution na Masarykovej univerzite, vedie akadémie AI pre digitálnych ambasádorov a spolupracuje s viacerými tímami na vývoji vzdelávacích programov. Je aktívnou členkou technologickej komunity GUG.cz a zároveň predsedníčkou správnej rady Světa neziskovek.

Medzi jej klientov patria T-mobile, Wood & Company, Digiskills, Digitask, Komerční banka, RE/MAX, Czech News Center, Česká spořitelna, Člověk v tísni, Amnesty International, Lekári bez hraníc, NROS, Svět neziskovek, Patient HUB, Akadémia pacientskych organizácií, IQRS, Spirála Ostrava, Impact HUB Praha, Sieť pre rodinu, ARPOK, Hnutí Duha, Krajský úrad Vysočina, Mesto Jeseník a ďalší.